Биткоин скокна над 12000 долари, доминацијата го достигнува нивото од декември 2017-та година

Најпопуларната криптовалута биткоин, го продолжува својот раст и само што додаде уште 1000 американски долари за денес, надминувајќи ја…

Добијте детални статистички податоци за вашата омилена криптовалута од Bitinfocharts

Имањето пристап до сигурни и детални статистички податоци треба да биде приоритет за секој крипто трговец и инвеститор. Bitinfocharts…