Како да измешате BCH и да ги одржувате вашите трансакции приватни со Cashshuffle

Бидејќи блокчејн надзорот станува се повеќе распространет, крипто застапниците создадоа начини да ги направат дигиталните валутни трансакции по приватни.…

Започна крипто сезоната на измами, предупредуваат и централните банки

Започна сезоната на крипто измами. Иако онлајн измамите биле сеприсутни уште од почетокот на интернетот, постојат периоди во крипто…

Објаснување како Биткоин ќе го замени златото и други предвидувања (видео)

Во ова видео, покрај објаснувањето за одржливоста и нестабилноста на криптовалутите, Бари Силберт, основач и извршен директор на Digital…